Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novodobé vítězství Davida nad Goliášem

13. 07. 2016 20:01:09
V těchto dnech si připomínáme desetileté výročí od začátku vojenské operace, jejíž průběh a výsledek nemá na Blízkém východě od biblických časů obdoby.

Řeč je o tzv. druhé libanonské válce. Na jedné straně tehdy stálo pouhých 3000 šíitských bojovníků Hizballáhu se zbraněmi povětšinou ze 70-tých let minulého století a na straně druhé nejlepší a nejlépe vyzbrojená armáda Blízkého východu sionistického režimu Izraele s vydatnou logistickou a špionážní podporou USA.

Začátek konfliktu předznamenala situace, kdy bývalý premiér Izraele a stíhaný válečný zločinec Ariel Šaron nedodržel dohodu o propuštění zbývajících několika vězňů Hizballáhu z poslední výměny vězňů mezi Hizballáhem a Izraelem. Šéf Hizballáhu, Hasan Nasralláh tehdy vydal příkaz k únosu izraelských vojáků, což se také povedlo 12.července roku 2006 na izraelsko-libanonské hranici. Zanedlouho poté překročila libanonské hranice jednotka izraelských tanků a obrněných vozidel s cílem stíhat únosce. Tato byla ale brzy zastavena v minových polích Hizballáhu a následných přestřelkách.

Jelikož se izraelské vedení patrně inspirovalo "čistě obrannou politikou" NATO, tak se rozhodlo k "humanitárnímu" bombardování území Libanonu slavnou IAF (Israeli Air Force), z velké části přímo financovanou americkými daňovými poplatníky v podobě několika miliard-dolarového každoročního dárku. Nejprve šlo o bombardování domnělých pozic Hizballáhu a po téměř úplném neúspěchu tohoto cíle, došlo i na bombardování obydlených oblastí, včetně škol, komunitních center nebo mešit.

Přes toto fiasko posléze přikročilo vedení sionistického státu k pozemní invazi s nadějí na potrestání Hizballáhu aspoň tímto způsobem. IDF (Israel Defence Forces) k tomuto účelu dokonce vyhlásily mobilizaci. To co následovalo se dá velmi dobře přirovnat k takovému malému "americkému Vietnamu". Pozemní jednotky sice byly schopny vjet do jiholibanonských měst, ale v žádném případě je nebyly schopny ovládnout. Jejich obrněná technika byla ničena lehkými protitankovými střelami nebo protitankovými vozidly, nic neřešily ani opakované dělostřelecké a další letecké bombardovací kampaně. Bojovníci Hizballáhu se prostě jen schovali do svých bunkrů a ihned po ukončení bombardování byli opět připraveni k boji.

Navíc, po celou dobu izraelské agrese se Hizballáh jen pasivně nebránil, ale až stovkami raket denně bombardoval severní izraelská města, za celou válku tak odpálil více než 4000 raket, přičemž některé z měst musel Izrael evakuovat. Prakticky zlikvidována byla i jedna izraelská válečná loď.

Na konec, po dlouhém měsíci bojů bylo z iniciativy OSN 14.srpna 2006 uzavřeno příměří, s čímž Izrael potupně souhlasil a byl tak donucen se opět stáhnout z území Libanonu. Téměř dva roky po válce Hizballáh vydal do Izraele ostatky dvou unesených vojáků, Izrael výměnou, kromě ostatků bojovníků Hizballáhu z první libanonské války, propustil také 5 zadržovaných vězňů.

Izraelská armáda nedosáhla ani jediný ze svých tří základních cílů, které sebevědomě vyhlásil premiér Ehud Olmert spolu se začátkem bombardování Libanonu, tj. osvobození dvou zajatých izraelských vojáků, zničení vojenského potenciálu Hizballáhu a jeho vytlačení z jižního Libanonu.

Jaký byl důvod této porážky sionistů? Stejně jako v případě onoho biblického Goliáše to byla obrovská namyšlenost, pohrdání nepřítelem a jeho podceňování.

Přitom Hizballáh byl perfektně vycvičen a vyškolen, i když byl nucen bojovat se staršími zbraněmi, připomeňme třeba sovětské raketomety Kaťuša. Navíc odhodlání a morálka jejich bojovníků čelit agresi byla příkladná. Jejich přednosti v současné době využívá jejich spojenec, syrské vedení, kdy se jim společně ještě s Íránskými revolučními gardami a ruským letectvem přes velkou nevoli USA, ale i Izraele, daří postupně osvobozovat syrská města od sunitských extrémistů známých jako islámský stát a jiným extrémistickým organizacím podporovaným především právě USA a Izraelem.

Aby si snad někdo nemyslel, že tento článek je nějak antižidovský, připomeňme, jak se k sionistické agresi postavili například ortodoxní židé, kde v jednom svém prohlášení uvedli:

Židé Tóry samozřejmě odsuzují strašlivé utrpení způsobované jak palestinskému, tak libanonskému lidu. Z výše uvedených důvodů jsou všechny pokusy dosáhnout pro „Izrael“ míru a stability odsouzeny k nezdaru. Stvořiteli nelze vzdorovat.


Rabíni prohlásili, že stát „Izrael“ způsobí nekonečnou bolest, utrpení a krveprolévání. Stát „Izrael“ nemluví jménem židů, jméno „Izrael“ ukradl. Židé jsou povinni být loajálními občany všech zemí, v nichž žijí.


Sionismus a stát „Izrael“ jsou hlavními příčinami rozšíření všeobecného antisemitismu.
Vláda nelegálního státu „Izrael“ se neustále pokouší zbavit Tóry a jejích nařízení. Bez ustání utiskuje Tóře věrné židy, kteří žijí na jejím území.


Modlíme se, aby všechno utrpení ve Svaté zemi a v Libanonu skončilo a sionismus, příčina utrpení, byl nahrazen vírou v Tóru. Brzo budeme všichni svědky klidného rozpadu sionistického státu „Izrael“. Kéž je v dohledu den, kdy bude všechno lidstvo sloužit Nejvyššímu v harmonii a míru.

Amen.

Zajímavostí je, že Hizballáh se k sionistickému režimu staví velmi podobně jako tito ortodoxní židé. Jejich dalším legitimním cílem je potom omezení vlivu Západu, zejména USA na Blízkém východě.

Pokud se podíváme na cíle Izraele, tak těmi je nejen zničení Hizballáhu, ale i roztříštění celého Libanonu, Sýrie a Íránu, jak už to tak v jeho případě bývá, samozřejmě jen s malými ohledy na životy civilistů. Například izraelský generál Yair Golan nedávno vyhrožoval Libanonu přímo totální válkou.

A na samotný závěr, hlavně pro ty čtenáře, kteří by si snad ještě mysleli (ovlivněni americkou a sionistickou propagandou), že Hizballáh je jen jinou islamistickou organizací, jako jsou ty zrozené v Saudské Arábii, tu mám malé kulturní okénko, konkrétně dvě videa libanonské křesťanské zpěvačky Julie Boutros, připomínající hrdinství Hizballáhu při sionistické agresi v roce 2006. Protože jsou to také libanonští křesťané, kteří Hizballáh podporují.

Reference:

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/HJ12Ak01.html

http://www.richardsilverstein.com/2006/07/15/hezbollah-hit-israeli-ship-with-advanced-iranian-chinese-missile/

http://www.nkusa.org/activities/Statements/2006July18.cfm

http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20103-zautoi-izrael-znovu-na-libanon-

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pristi-valka-s-hizballahem-bude-vetsi-a-zpusobi-velke-skody/r~99a90ee4079e11e68063002590604f2e/

Autor: Adam Kowalczyk | středa 13.7.2016 20:01 | karma článku: 11.58 | přečteno: 757x

Další články blogera

Adam Kowalczyk

Neuvěřitelná selektivní slepota

V poslední době se na blogu vyrojilo několik článků o zabité izraelské dívce v nelegální osadě na okupovaném Západním břehu Jordánu. Všechny tyto články beze zbytku ale trpí selektivní slepotou [1,2,3,4].

3.7.2016 v 15:16 | Karma článku: 17.01 | Přečteno: 1228 | Diskuse

Adam Kowalczyk

Ostudná návštěva

Prakticky úplně mimo pozornost mainstreamových médií proběhlo v dubnu při cestě premiéra Sobotky do USA jeho setkání a fotografování s mírně řečeno velmi kontroverzní osobou americké politiky Madeleine Albright [1].

29.5.2016 v 10:16 | Karma článku: 40.05 | Přečteno: 2351 | Diskuse

Adam Kowalczyk

Zamyšlení nad jednou výroční zprávou

Docela se zájmem jsem si pročetl aktuální verzi každoročního pamfletu Federace židovských obcí v České republice (dále jen FŽO) s názvem „Výroční zpráva o projevech antisemitismu v České republice [1]“.

27.5.2016 v 19:05 | Karma článku: 15.62 | Přečteno: 535 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Goldman

Trump a Zeman jako předzvěst něčeho horšího

Jaké poselství nám chtějí sdělit kontroverzní vůdcové svobodného světa? Zdá se mi celkem jednoznačné: Probuďte se, nebo přijde někdo mnohem horší, kdo nebude napadat média a novináře jen slovně, ale začne nekorektně jednat.

18.10.2017 v 13:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Přemysl Čech

Málo zákonů, ale ne žádné právní šmejdy!

Za dob (ne) dávno minulých to bylo jasně dané. Žádné právo na práci, pěkně povinnost pracovat, jinak byl člověk obviněn z příživnictví. A pokud neplatil soudem stanovené alimenty a vyhýbal se soudu, už měl cejch neplatiče.

18.10.2017 v 11:04 | Karma článku: 5.83 | Přečteno: 107 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč nepůjdu k volbám ani za pořádnou hroudu hašiše?

Chcete slyšet, proč nepůjdu k volbám ani za pořádnou hroudu hašiše? Pokud ano, tak vám to řeknu, jenom musíte pořádně našpicovat svoje ušiska

18.10.2017 v 9:07 | Karma článku: 7.73 | Přečteno: 285 | Diskuse

Radek Fiala

Ještě máme šanci...

Asi jsem si tu svobodu představoval jinak. Asi jsem si ten kapitalismus představoval jinak. Asi jsem si tu Evropskou unii představoval jinak. Asi jsem byl hloupej...

18.10.2017 v 8:06 | Karma článku: 22.36 | Přečteno: 488 | Diskuse

Ivo Panuš

… co ňáký lithium, až dojde k lámání chleba, tak pošlou do světa i ten náš Karlštejn ...

Ostuda, ale jinak to byl docela fajnový předvolební mítink, a ještě k tomu za přítomnosti televizních kamer. Je to zrovna pár minut co jsem shlédnul záznam z jednání naší milostivé vrchnosti ... Nebude lepší zůstat v pátek doma?

18.10.2017 v 8:04 | Karma článku: 12.46 | Přečteno: 248 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1703

Neúnavný bojovník proti lžím, pokrytectví, ale i obyčejné lidské hlouposti.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.