Úterý 19. ledna 2021, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Novodobé vítězství Davida nad Goliášem

13. 07. 2016 20:01:09
V těchto dnech si připomínáme desetileté výročí od začátku vojenské operace, jejíž průběh a výsledek nemá na Blízkém východě od biblických časů obdoby.

Řeč je o tzv. druhé libanonské válce. Na jedné straně tehdy stálo pouhých 3000 šíitských bojovníků Hizballáhu se zbraněmi povětšinou ze 70-tých let minulého století a na straně druhé nejlepší a nejlépe vyzbrojená armáda Blízkého východu sionistického režimu Izraele s vydatnou logistickou a špionážní podporou USA.

Začátek konfliktu předznamenala situace, kdy bývalý premiér Izraele a stíhaný válečný zločinec Ariel Šaron nedodržel dohodu o propuštění zbývajících několika vězňů Hizballáhu z poslední výměny vězňů mezi Hizballáhem a Izraelem. Šéf Hizballáhu, Hasan Nasralláh tehdy vydal příkaz k únosu izraelských vojáků, což se také povedlo 12.července roku 2006 na izraelsko-libanonské hranici. Zanedlouho poté překročila libanonské hranice jednotka izraelských tanků a obrněných vozidel s cílem stíhat únosce. Tato byla ale brzy zastavena v minových polích Hizballáhu a následných přestřelkách.

Jelikož se izraelské vedení patrně inspirovalo "čistě obrannou politikou" NATO, tak se rozhodlo k "humanitárnímu" bombardování území Libanonu slavnou IAF (Israeli Air Force), z velké části přímo financovanou americkými daňovými poplatníky v podobě několika miliard-dolarového každoročního dárku. Nejprve šlo o bombardování domnělých pozic Hizballáhu a po téměř úplném neúspěchu tohoto cíle, došlo i na bombardování obydlených oblastí, včetně škol, komunitních center nebo mešit.

Přes toto fiasko posléze přikročilo vedení sionistického státu k pozemní invazi s nadějí na potrestání Hizballáhu aspoň tímto způsobem. IDF (Israel Defence Forces) k tomuto účelu dokonce vyhlásily mobilizaci. To co následovalo se dá velmi dobře přirovnat k takovému malému "americkému Vietnamu". Pozemní jednotky sice byly schopny vjet do jiholibanonských měst, ale v žádném případě je nebyly schopny ovládnout. Jejich obrněná technika byla ničena lehkými protitankovými střelami nebo protitankovými vozidly, nic neřešily ani opakované dělostřelecké a další letecké bombardovací kampaně. Bojovníci Hizballáhu se prostě jen schovali do svých bunkrů a ihned po ukončení bombardování byli opět připraveni k boji.

Navíc, po celou dobu izraelské agrese se Hizballáh jen pasivně nebránil, ale až stovkami raket denně bombardoval severní izraelská města, za celou válku tak odpálil více než 4000 raket, přičemž některé z měst musel Izrael evakuovat. Prakticky zlikvidována byla i jedna izraelská válečná loď.

Na konec, po dlouhém měsíci bojů bylo z iniciativy OSN 14.srpna 2006 uzavřeno příměří, s čímž Izrael potupně souhlasil a byl tak donucen se opět stáhnout z území Libanonu. Téměř dva roky po válce Hizballáh vydal do Izraele ostatky dvou unesených vojáků, Izrael výměnou, kromě ostatků bojovníků Hizballáhu z první libanonské války, propustil také 5 zadržovaných vězňů.

Izraelská armáda nedosáhla ani jediný ze svých tří základních cílů, které sebevědomě vyhlásil premiér Ehud Olmert spolu se začátkem bombardování Libanonu, tj. osvobození dvou zajatých izraelských vojáků, zničení vojenského potenciálu Hizballáhu a jeho vytlačení z jižního Libanonu.

Jaký byl důvod této porážky sionistů? Stejně jako v případě onoho biblického Goliáše to byla obrovská namyšlenost, pohrdání nepřítelem a jeho podceňování.

Přitom Hizballáh byl perfektně vycvičen a vyškolen, i když byl nucen bojovat se staršími zbraněmi, připomeňme třeba sovětské raketomety Kaťuša. Navíc odhodlání a morálka jejich bojovníků čelit agresi byla příkladná. Jejich přednosti v současné době využívá jejich spojenec, syrské vedení, kdy se jim společně ještě s Íránskými revolučními gardami a ruským letectvem přes velkou nevoli USA, ale i Izraele, daří postupně osvobozovat syrská města od sunitských extrémistů známých jako islámský stát a jiným extrémistickým organizacím podporovaným především právě USA a Izraelem.

Aby si snad někdo nemyslel, že tento článek je nějak antižidovský, připomeňme, jak se k sionistické agresi postavili například ortodoxní židé, kde v jednom svém prohlášení uvedli:

Židé Tóry samozřejmě odsuzují strašlivé utrpení způsobované jak palestinskému, tak libanonskému lidu. Z výše uvedených důvodů jsou všechny pokusy dosáhnout pro „Izrael“ míru a stability odsouzeny k nezdaru. Stvořiteli nelze vzdorovat.


Rabíni prohlásili, že stát „Izrael“ způsobí nekonečnou bolest, utrpení a krveprolévání. Stát „Izrael“ nemluví jménem židů, jméno „Izrael“ ukradl. Židé jsou povinni být loajálními občany všech zemí, v nichž žijí.


Sionismus a stát „Izrael“ jsou hlavními příčinami rozšíření všeobecného antisemitismu.
Vláda nelegálního státu „Izrael“ se neustále pokouší zbavit Tóry a jejích nařízení. Bez ustání utiskuje Tóře věrné židy, kteří žijí na jejím území.


Modlíme se, aby všechno utrpení ve Svaté zemi a v Libanonu skončilo a sionismus, příčina utrpení, byl nahrazen vírou v Tóru. Brzo budeme všichni svědky klidného rozpadu sionistického státu „Izrael“. Kéž je v dohledu den, kdy bude všechno lidstvo sloužit Nejvyššímu v harmonii a míru.

Amen.

Zajímavostí je, že Hizballáh se k sionistickému režimu staví velmi podobně jako tito ortodoxní židé. Jejich dalším legitimním cílem je potom omezení vlivu Západu, zejména USA na Blízkém východě.

Pokud se podíváme na cíle Izraele, tak těmi je nejen zničení Hizballáhu, ale i roztříštění celého Libanonu, Sýrie a Íránu, jak už to tak v jeho případě bývá, samozřejmě jen s malými ohledy na životy civilistů. Například izraelský generál Yair Golan nedávno vyhrožoval Libanonu přímo totální válkou.

A na samotný závěr, hlavně pro ty čtenáře, kteří by si snad ještě mysleli (ovlivněni americkou a sionistickou propagandou), že Hizballáh je jen jinou islamistickou organizací, jako jsou ty zrozené v Saudské Arábii, tu mám malé kulturní okénko, konkrétně dvě videa libanonské křesťanské zpěvačky Julie Boutros, připomínající hrdinství Hizballáhu při sionistické agresi v roce 2006. Protože jsou to také libanonští křesťané, kteří Hizballáh podporují.

Reference:

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/HJ12Ak01.html

http://www.richardsilverstein.com/2006/07/15/hezbollah-hit-israeli-ship-with-advanced-iranian-chinese-missile/

http://www.nkusa.org/activities/Statements/2006July18.cfm

http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20103-zautoi-izrael-znovu-na-libanon-

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pristi-valka-s-hizballahem-bude-vetsi-a-zpusobi-velke-skody/r~99a90ee4079e11e68063002590604f2e/

Autor: Adam Kowalczyk | středa 13.7.2016 20:01 | karma článku: 12.23 | přečteno: 773x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

František Plamínek

Po okupaci vojsky Varšavské smlouvy jsme jenom přežívali

Byla to divná doba z kraje 70tých let a nebyla kuráž mezi lidmi si veřejně stěžovat na představitele režimu, ve kterém jsme žili.

19.1.2021 v 6:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Václav Trojan

Změna školních vzdělávacích programů v oblasti IT je tady!

Porada vedení MŠMT schválila minulý týden revizi Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání v oblasti informačních technologií. A co bude dál ???

19.1.2021 v 6:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Stát má 7700 informačních systémů, přesto vyvinul nový pro rezervaci očkování seniorů

Vláda Andreje Babiše zřídila nový informační systém pro rezervaci očkování seniorů. Ale proč? Když už jich máme 7700? Copak je to málo?! Proč vláda zase vyhazuje další miliony korun? A nutí seniory nad 80 let k registraci?

18.1.2021 v 20:39 | Karma článku: 21.17 | Přečteno: 383 | Diskuse

Přemysl Čech

Pokora v čase pandemie

Nemíním se v této, byť krátké úvaze, pasovat do role mravokárce, a pokud ano, tak maximálně sama sebe. Protože, jak říkají i odborníci, začít se má vždy od sebe. A ruku na srdce, kdo z nás tak učinil v době této a nedávno minulé?

18.1.2021 v 20:28 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 142 | Diskuse

Vladimíra Bošková

SRN: 325 případů s podezřením

Německý Institut Paula Ehrlicha zveřejnil údaje o hlášených vedlejších účincích a nepříznivých událostech po očkování, mezi nimi bylo sedm úmrtí.

18.1.2021 v 20:12 | Karma článku: 7.87 | Přečteno: 231 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1751

Neúnavný bojovník proti lžím, pokrytectví, ale i obyčejné lidské hlouposti.

Najdete na iDNES.cz